Tottenham i trefishoi rrogën, ja vendimi që merr Christian Eriksen

Futboll

Tottenham i trefishoi rrogën, ja vendimi që merr Christian Eriksen

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 10:44
Christian Eriksen

Tottenham vendosi t’i trefishojë rrogën mesfushorit danez Christian Eriksen, për ta bindur të qëndrojë në Premier League. Gjithsesui, edhe kjo lëvizje në merkato nuk ka mjaftuar për Spurs.

27-vjeçari ka refuzuar një rrogë prej 200 mijë stërlinash në javë, pasi synon të largohet nga Premier League. Kontrata e Eriksen me Tottenham skadon verën e ardhshme, kur Eriksen mund të largohet me parametrin zero.

Barcelona, Real Madrid dhe Juventus janë 3 skuadrat e interesuara për shërbimet e lojtarit, që duket se ka vendosur të mos rinovojë kontratën më Spurs. Gjithsesi, deri më 31 gusht ka ende kohë për surpriza në merkato, me Eriksen që mund të largohet edhe këtë verë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat