Futet në histori të futbollit të Kosovës - Bota Sot
Futet në histori të futbollit të Kosovës

Futboll

Futet në histori të futbollit të Kosovës

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 12:13
Futet në histori të futbollit të Kosovës

Sunaj Keçi është futur në histori të futbollit të Kosovës për një arsye shumë interesante.

Ai bëhet trajneri i parë që u ndëshkua me karton të verdhë.

Rregulli i ri i miratuar nga UEFA ka nisur të implementohet edhe në Kosovë.

Për shkak të sjelljes jo-sportive, gjyqtari Selim Isufi e ndëshkoi atë me karton të verdhë. Gjithsesi, Keçi u qetësua shpejtë dhe zuri vendin e tij në bankinë.

Ndryshe, ai më herët ka qenë ndihmës edhe te Llapi, derisa si trajner ka drejtuar në elitë Hajvalinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat