Mavraj standard në fitoren e Greuther Furth-it

Futboll

Mavraj standard në fitoren e Greuther Furth-it

Nga: K. G. Më: 18 gusht 2019 Në ora: 18:08
Mavraj standard në fitoren e Greuther Furth-it

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, u paraqit standard për Greuther Furth-in, duke e mposhtur me rezultat 1:0 Regensburg-un. Mavraj bëri paraqitje shumë të mirë, duke e ndihmuar ekipin në fitoren e madhe.

Është fitorja e dytë e Greuther Furth-it pas tri javëve, ndërsa deri me tash kanë pësuar një humbje.

Në minutën e 74-të, pas një veprimi shumë të mirë, më së miri në 16-sh gjendet Julian Green i cili me kokë shënon gol të bukur dhe për fitoren e madhe.

Greuther Furth është në vend të pestë me 6 pikë, ka një pikë me pak se lideri Hamburger SV dhe Stuttgart në pozitën e dytë dhe Regensburg është i dhjeti me 4 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat