Mbyllet pjesa e parë në ‘Stamford Bridge’, Chelsea po tregon lojë të mirë - Bota Sot
Mbyllet pjesa e parë në ‘Stamford Bridge’, Chelsea po tregon lojë të mirë

Futboll

Mbyllet pjesa e parë në ‘Stamford Bridge’, Chelsea po tregon lojë të mirë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 18:32

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e takimin të Premierligës, ndërmjet Chelseas dhe Leicesterit.

Skuadra e teknikut, Lampard hapi serin e golave qysh në minutën e 7’të të takimit, pasi që i riu Mount vjedhurazi shënoi për rezultatin 1:0.

Pra Lampard tani duhet të mendojë për pjesën e dytë se kë duhet ta ikuadrojë në lojë që do të mund ta mbajë këtë ritëm të pjesë së parë, ndërkaq skuadra e Leicisterit i pati rastet e veta por që nuk u konkretizuan në gol.

Rezultati i i takimit Chelsea – LEicester, pas pjesë së aprë mbetet në 1:0.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat