Florent Loshaj shënon dhe feston me shqiponjë midis Rumanie - Bota Sot
Florent Loshaj shënon dhe feston me shqiponjë midis Rumanie

Futboll

Florent Loshaj shënon dhe feston me shqiponjë midis Rumanie

Nga: F:B Më: 18 gusht 2019 Në ora: 22:22
Ilustrim

Florent Loshaj shënon golin e fitores për Politeknika Iasi në fitoren si mysafir me Steaun dhe bënë shqiponjën

Futbollisti nga Kosova Floremt Loshaj po vazhdon të shkëlqej në kampionatin rumun, ai në ndeshjen e Sapo përfunduar ndërmjet Steaus dhe Politeknika Iasi ka shënuar golin e dytë vendimtar për epilogun e këtij takimi 1:2, që iu solli skuadrës mysafire 3 pikë.

Florenti përveç kontributit në lojën si organizatori kryesor, ka tund rrjetën e skuadrës së njohur rumune me një goditje rreth 25 metra, ndërsa e veçanta e këtij goli është se ai ka festuar me shqiponjë dhe është duartrokitur nga sportdashësit rumun.

Është evidente se Loshaj ka shënuar dy golat në 5 ndeshje të deritashme të edicionit të sivjem të Ligës elite rumune dhe ate ndaj aktualisht dy skuadrave më të njohura, Cluj dhe Steaua.

Si dihet Loshaj, ka qenë pjesë e U-21 të Kosovës në edicionin që shkoi, kur u bë ndërrimi i gjeneratës dhe tash po vazhdon paraqitjet e mira duke dhënë sinjal se mund të jap kontribut edhe në përfaqësuesen kryesore të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...