Mane ka kërkuar falje që i ka shënuar gol ish-klubit - Bota Sot
Mane ka kërkuar falje që i ka shënuar gol ish-klubit

Futboll

Mane ka kërkuar falje që i ka shënuar gol ish-klubit

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 23:53
Mane

Sadio Mane shënoi gol kundër ish-klubit të tij, Southamptonit në fundjavë.

Liverpool shënoi një fitore të ngushtë 2-1 në St Mary’s pas, me golat nga Roberto Firmino dhe sulmuesi vendas Danny Ings në pjesën e dytë.

Mane kërkoi falje për shënimin golit kundër klubit që e solli atë në Angli në vitin  2014.

Duke folur për BBC Sport , ai tha:

“Më vjen keq që është kundër ekipit tim të vjetër dhe më vjen keq që duhet të shënoj, por tani kam veshur një fanellë të Liverpoolit. Southampton ishte një hap shumë i mirë për mua, kam respekt të madh për këtë klub. Është një vend i mrekullueshëm. Kam mësuar shumë këtu dhe ata janë njerëz shumë të bukur. Por është pjesë e futbollit dhe ju duhet të merreni me të ”.

Ritmi, krijimtaria dhe golat e tij e bënë atë një hit të vërtetë dhe ai regjistroi 39 gola dhe asistime në 75 ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...