Këto janë fjalët e para te Coutinhos si lojtar i Bayernit - Bota Sot
Këto janë fjalët e para te Coutinhos si lojtar i Bayernit

Futboll

Këto janë fjalët e para te Coutinhos si lojtar i Bayernit

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 10:50
Philiphe Coutinho

Tashmë Philiphe Coutinho edhe zyrtaisht i është bashkuar Bayernit.

Bayerni do të paguaj 8.5 milionë euro për huazimin e lojtarit, ndërsa verën tjetër kanë mundësi të blejnë lojtarin për 120 milionë euro.

Braziliani është i gëzuar për transferimin e tij dhe ka thënë se ka ambicie te mëdha me klubin gjerman.

“Për mua ky transferim është një sfidë, e re në një shtet të ri. Në një ndër klubet me të mira në Evropë. Dua të filloj të luaj sa me mirë. Kam ambicie të mëdha për klubin”, deklaroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat