PSG ka gati 80 milionë euro për Dybalen - Bota Sot
PSG ka gati 80 milionë euro për Dybalen

Futboll

PSG ka gati 80 milionë euro për Dybalen

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 11:45
Paulo Dybala

PSG është duke shfaqur një interesim të madh për sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala.

Gjiganti italian nuk është i kënaqur me argjentinasin dhe është munduar ta shes gjatë tërë verës.

Argjentinasi ka qenë i lidhur me një kalim në Premier Ligë te Manchester United ose Tottenham, mirëpo një gjë e tillë dështoj.

Agjenti i Dybalës, Jorge Antun do të takohet me drejtorin sportiv te PSG-së, Leonardo, në ditët e ardhshme për të bërë ndonjë marrëveshje.

Mediat italiane thonë se gjiganti francez është i gatshëm të paguaj 80 milionë euro, mirëpo “Zonja e Vjetër”, nuk do ta shesë nëse nuk paguhen 100 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat