Sherwood: Eriksen nuk është në nivelin e De Bruyne

Futboll

Sherwood: Eriksen nuk është në nivelin e De Bruyne

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 13:30
Sherwood: Eriksen nuk është në nivelin e De Bruyne

Ish-trajneri i Tottenhamit, Tim Sherwood ka vënë në pyetje reputacionin e mesfushorit, Christian Eriksen.

Eriksen është i lidhur me një kalim te Reali këtë muaj.

Sherwood krahasoj Eriksenin me De Bruyne dhe nuk mendon se danezi është në të njëjtin nivel.

“Kemi biseduar për Eriksenin para ndeshjes. Mendojmë se është një yll botëror, i cili do të jetë në nivelin e njëjtë ku do që të transferohet. Kevin De Bruyne është në nivel me te lartë, mund të luaj në çdo ekip, mirëpo është në Manchester City. Është shumë i rëndësishëm në ekip”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat