Ze Roberto: Coutinho duhet të rikthehet në formën që kishte në Liverpool

Futboll

Ze Roberto: Coutinho duhet të rikthehet në formën që kishte në Liverpool

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 16:39
Philippe Coutinho

Ish-ylli i Bayern Munich, Ze Roberto është i gëzuar me transferimin e Philippe Coutinhos në “Allianz Arena”.

Braziliani është transferuar te gjiganti gjerman në formë huazimi me mundësi blerje.

Roberto mendon se është koha e duhur që Coutinho të rikthehet në formën e tij.

“Coutinho, është një lojtar botëror. Duhet t’iu tregoj të gjithëve çfarë është i aftë të bëj dhe këtë gjë mund ta bëjë vetëm nëse rikthehet në formën që kishte në Liverpool. Bayerni është një klub me atmosferë, andaj për një kohë të shkurtër do të ambientohet. Mund të dribloj mirë dhe të bëj disa pasime te duhura ne momentin e duhur, mirëpo duhet të shënoj me shumë gola”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat