Kjo është deklarata e Muriqit për golin që realizoi për Fenerbahcen - Bota Sot
Kjo është deklarata e Muriqit për golin që realizoi për Fenerbahcen

Futboll

Kjo është deklarata e Muriqit për golin që realizoi për Fenerbahcen

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 10:33

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është shprehur i lumtur që arriti të realizojë gol në ndeshjen e parë me fanellën e Fenerbahçes në Superligën turke.

Ai shënoi supergol në fitoren e thellë 5:0 në xhiron e parë të sezonit ndaj Gaziantepit. Pas takimit, Muriqi ka thënë se është tejet i lumtur për fitoren.

“Jam shumë i lumtur për fitoren. Ishte shumë e rëndësishme për ne. Pavarësisht kundërshtarit në javën e parë, rezultati dhe paraqitja duhet të bëjnë të ndihen mirë fansat.

Jam shumë i lumtur”, ka thënë ai. Duke komentuar supergolin, Muriqi ka thënë se shpreson të shënojë shumë gola përgjatë sezonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...