Ylli i PSV-së arrin në Napoli, gati firma me nënkampionët

Futboll

Ylli i PSV-së arrin në Napoli, gati firma me nënkampionët

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 20:19
Hirving Lozano

Nuk rreshti së kërkuari atë, derisa duket se në fund i’a arriti qëllimit.

Fjala është për Napolin, që tash e një kohë të gjatë ishte i interesuar për t’i siguruar shërbimet e yllit të PSV-së, Hirving Lozano.

Përfaqësuesi meksikan tashmë ka zbritur në Itali, teksa shumë shpejt do t’i kryejë edhe testet mjekësore.

Ai ka nënshkruar kontratë me nënkampionët italianë për pesë vite, ku do të përfitojë afro 4.5 milionë euro në sezon, derisa napoletanët në arkat e klubit nga Eindhoven do të derdhin plotë 42 milionë euro.

Nesër pritet nënshkrimi i kontratës dhe prezentimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat