Hyri në histori me Shqipërinë… tani komenton për Inter e Napoli - Bota Sot
Hyri në histori me Shqipërinë… tani komenton për Inter e Napoli

Futboll

Hyri në histori me Shqipërinë… tani komenton për Inter e Napoli

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 21:45
Pamje nga ndeshja

Në një intervistë dhënë për “Radio Sportiva”, ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ndër të tjera ka folur edhe për diferencën e Inter dhe Napolit ndaj Juventus.

“Është e vështirë të thuhet tani nëse është reduktuar ajo diferencë, por me siguri që Inter dhe Napoli kanë lëvizur mirë në merkato dhe kanë skuadra më të forta në krahasim me vitin e kaluar. Nevojitet të shihet nëse Sarri do të arrijë të bëjë miksin e duhur”, u shpreh ish-trajneri i Shqipërisë.

“Sanchez? Është një futbollist i jashtëzakonshëm për cilësitë dhe shpërthimin e tij. Varet nga fakti se si do të përshtatet në ambientin e Inter dhe se si do të integrohet në skuadër. Icardi te Napoli? Për atë do të ishte një pikë e rëndësishme për të rinisur. Cilido që do ta marrë, duhet të investojë në këtë aspekt, gjithmonë nëse Icardi do të largohet”, komentoi De Biasi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...