Robben: Guardiola trajneri me i mirë në karrierën time - Bota Sot
Robben: Guardiola trajneri me i mirë në karrierën time

Futboll

Robben: Guardiola trajneri me i mirë në karrierën time

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 16:29
Robben: Guardiola trajneri me i mirë në karrierën time

Ish-sulmuesi i Bayern Munich, Real Madridit dhe Chelseas, Arjen Robben ka thënë se Pep Guardiola është trajneri me i mirë që ka punuar.

Robben ishte nën urdhrat e teknikut spanjoll gjatë kohës kur Guardiola ishte në “Allianz Arena”.

Holandezi ka thënë se ky është një vendim i vështirë, mirëpo Guardiola është me i miri.

“Është një vendim i vështirë, kam kaluar shumë kohë të mirë me shumë trajnerë. Nëse me pyesni kush është me i mirë, mund të them Pep Guardiola. Për futboll është brilant. Kur Pep u transferua, unë isha 30 vjeç, në atë moshë shumë lojtarë behën me të dobët, por nën urdhrat e tij, unë isha ende me i mirë. Luajta në pozicione në të cilat nuk kam menduar ndonjëherë që mund të luaj. Ishte me i miri," tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...