Sadiku pranë largimit nga Levante - Bota Sot
Sadiku pranë largimit nga Levante

Futboll

Sadiku pranë largimit nga Levante

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 10:26
Sadiku pranë largimit nga Levante

Armando Sadiku nuk arriti që transferohej tek Tranzospor. Klubi turk preferoi që të nënshkruaj me sulmuesin Daniel Starrixh.

Dhe për këtë shkak Sadikut i duhet që të gjej një tjetër ekip ku të vazhdoi karrierën, pasi tekniku Pako Lopez nuk e ka pjesë të planeve për sezonin e ardhshëm.

Por për më tepër skuadra e Levantes ka nevojë urgjente që të shesë lojtarë pasi rrezikon të dënohet për mos respektim të FairPlayt financiar.

Shqiptari dhe 4 futbollistët të tjerë janë ata që janë përzgjedhur që të largohen nga klubi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat