Imeri është prezantuar te skuadra e Olimpik - Bota Sot
Imeri është prezantuar te skuadra e Olimpik

Futboll

Imeri është prezantuar te skuadra e Olimpik

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 17:21
Imeri është prezantuar te skuadra e Olimpik

Mesfushori Demir Imeri është prezantuar te skuadra e Olimpik Donetsk. Ai ka firmosur kontratë dy vite e gjysmë dhe do të vesh fanellën me numër 31.

Mosta nga Malta ishte klubi prej nga kaloi në ekipin e ri ukrainas. Ishte pjesë edhe e Kemi nga Finlanda.
Imeri ka luajtur edhe në Shqipëri te Kamza, kurse ka qenë pjesë edhe e Shkëndijës dhe Renovës dhe Horizont Turnova.

"Kam ardhur të ndihmoj ekipin për plasman më të mirē në tabel. Atmosfera është e mirë dhe konkurrenca e shëndosh. Shpresoj se do të fitoj besimin që të luaj në ndeshjet e ardhshme", tha Demiri, pas prezantimit.

Demush Imeri ka qenë edhe reprezentues i të rinjve të Maqedonisë së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat