Bufon: Do të më vijnë në mendje shumë kujtime  - Bota Sot
Bufon: Do të më vijnë në mendje shumë kujtime 

Futboll

Bufon: Do të më vijnë në mendje shumë kujtime 

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 18:40
Bufon: Do të më vijnë në mendje shumë kujtime 

Ka zgjatur një vit eksperienca e Gianluigi Buffon me fanellën e PSG-së, me portierin ekspert që, këtë verë, ka vendosur të kthehet tek skuadra e futbollit Juventusi.

“Tashmë është afër. Edhe pak dhe do të fillojë ai që për mua do të jetë sezoni i 26-të si futbollist profesionist.

Do të jetë përsëri në Itali, pas parantezës në Paris. Do të jetë përsëri me fanellën e Juventusit, klubi me të cilin kam kaluar pjesën më të madhe të karrierës sime. Dhe do të jetë në Parma, në Tardini, stadiumi ku gjithçka filloi në 1996-ën. Nëse nuk është fat ky…

Të shtunën do të më vijnë në mendje shumë kujtime, do të përjetoj përsëri emocione të mëdha dhe do të takoj shumë miq të rinj”, tha mes të tjera Buffon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat