Thirrja pushton rrjetin; punëtori tërbon Neymar në ambientet e PSG - Bota Sot
Thirrja pushton rrjetin; punëtori tërbon Neymar në ambientet e PSG

Futboll

Thirrja pushton rrjetin; punëtori tërbon Neymar në ambientet e PSG

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 06:19
Pamje nga videoja

Atmosfera në Paris, me largimin e mundshëm të Neymar, fillon të ngrohet mes tifozëve të kampionëve të Ligue 1, ndërsa ditët e mbetura të merkatos kalojnë.

Braziliani shkoi në “qytetin sportiv” të PSG dhe gjatë daljes që aty u ballafaqua me thirrjet e një punëtori të mirëmbajtjes së fushave, që bërtiti me të madhe disa herë: “Pesetero, pestero Neymar". 

Kjo fjalë nënkupton “lekist” në shqip, një njeri që i jep shumë rëndësi parasë, që aspiron të fitojë më shumë përmes tregtisë, ose profesionit të tij.

Pra, në sytë e tifozëve të PSG, Neymar konsiderohet i tillë tashmë, ndaj edhe u panë ato banera kontestues dhe ofendues ndaj tij në “Parce des Princes”, në ndeshjen hapëse të sezonit të ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat