Napoli zyrtarizon Lozano, e “lidh” me një kontratë të çmendur... - Bota Sot
Napoli zyrtarizon Lozano, e “lidh” me një kontratë të çmendur...

Futboll

Napoli zyrtarizon Lozano, e “lidh” me një kontratë të çmendur...

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 12:08
Hirving Lozano

Tani është zyrtare. Hirving Lozano është një lojtar i Napolit. Pasi ka përfunduar me sukses ekzaminimet mjekësore këtë mëngjes, sulmuesi meksikan nënshkroi kontratën, duke e bërë përforcimi më i rid he mjaft i rëndësishëm për Carlo Ancelotti.

Një operacion me vlerë 42 milionë euro, sa Napoli duhet t'i paguajë PSV Eindhoven. 

Në kontratën e Lozano, në vend të kësaj, duhet të përfshihet një klauzolë shumë e lartë e përfundimit të njëanshëm të saj, me vlerë rreth 130 milionë euro. Ai largohet nga Eindhoven, duke lënë pas një kontribut të madh prej 40 golash dhe 23 asistesh në 79 ndeshje të luajtura në total.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...