Muriqi është bërë ikonë e shumë tifozëve të rinj - Bota Sot
Muriqi është bërë ikonë e shumë tifozëve të rinj

Futboll

Muriqi është bërë ikonë e shumë tifozëve të rinj

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 15:56
Muriqi është bërë ikonë e shumë tifozëve të rinj

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka debutuar me gol në një ndeshje zyrtare me klubin e ri të Fenerbahçes. Kjo e fundit në javën e parë të javës së Superligës së Turqisë, triumfoi thellësisht me rezultat 5:0 kundër Gaziantep.

Raportohet se Muriqi ka marrë nota pozitive prej presidentit të klubit, Ali Koç.

“Për një kohë të shkurtër Vedati është bërë ikonë e shumë tifozëve të rinj si dhe fëmijëve. Më kanë pëlqyer fotografitë e tij kur ka qenë fëmijë teksa ka pozuar me fanella të Fenerit.

Ka vite që një sulmues të kalibrit të tij i ka munguar klubit tonë”, ka pohuar Koç, shkruan Fanatik.  Ai pritet të jetë startues për Kosovën në takimin kundër Republikës së Çekisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...