Ylli portugez i jep fund makthit, nënshkruan për 4 vite me klubin e ri - Bota Sot
Ylli portugez i jep fund makthit, nënshkruan për 4 vite me klubin e ri

Futboll

Ylli portugez i jep fund makthit, nënshkruan për 4 vite me klubin e ri

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 22:09
Renato Sanches

Ka marrë fund makthi i Renato Sanches te Bayern Munich.

Lille, në fakt, ka zyrtarizuar blerjen e yllit portugez, i cili ka nënshkruar për katër vite me klubin francez.

22-vjeçari u ble nga bavarezët pas paraqitjes së shkëlqyer në Euro 2016 me Portugalinë.

Megjithatë, ai nuk arriti kurrë të linte shenjë në "Allianz Arena", ashtu si edhe në Premier League, ku luajtur për një vit i huazuar te Swansea.

"Dëshira ime ishte të transferohesha te Lille dhe jam shumë i lumtur që jam këtu. Jam pritur shumë mirë dhe shpresoj që gjithçka të shkojë mirë", ka thënë lojtari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...