Van Dijk tregon lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur - Bota Sot
Van Dijk tregon lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur

Futboll

Van Dijk tregon lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 00:43
Virgil van Dijk

Virgil van Dijk është shfaqur si favoritë për Topin e Artë.

Ai e ka emëruar Sergio Aguero si kundërshtarin e tij më të ashpër. Mbrojtësi ka gëzuar një fillim të mirë të sezonit, pas një fushate të shkëlqyer për klubin.

Përpara përplasjes së skuadrës së tij me Arsenalin në Anfield këtë fundjavë, Van Dijk u pyet për lojtarët më të mirë që ai ka luajtur me të.

“Unë do të jem pak i njëanshëm dhe do të them një nga shokët e mi të skuadrës, unë do të thosha Roberto Firmino,” tha ai.

Van Dijk u pyet gjithashtu për kundërshtarin e tij më të ashpër dhe tha se ishte Sergio Aguero.

Van Dijk përzgjodhi shefin e Liverpoolit Jurgen Klopp dhe menaxherin e tij ndërkombëtar Ronald Koeman si trajnerët më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat