E papritur: Juventus shpërndan numrat e fanelave, por numri 9 mbetet i lirë - Bota Sot
E papritur: Juventus shpërndan numrat e fanelave, por numri 9 mbetet i lirë

Futboll

E papritur: Juventus shpërndan numrat e fanelave, por numri 9 mbetet i lirë

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 12:43
Juventus

Fanela me numrin 9 e Juventusnuk ka pronar, për momentin.

Klubi bardhezi ka dorëzuar në Lega Calcio listën e numrave të fanellës për sezonin e ri dhe 9 nuk i është dhënë asnjërit.

Sipas Tutto Sport, skuadra torineze e ka lënë këtë numërbosh pasi mendohet se do t'i jepet Mauro Icardit. Ky numërështë dhe i preferuari i argjentinasit.

Lista e plotë:

1 Szczesny

2 De Sciglio

3 Chiellini

4 De Ligt

5 Pjanic6 Khedira

7 Ronaldo8 Ramsey

10 Dybala

11 D.Costa

12 Alex Sandro

13 Danilo14 Matuidi

15 Pjaca

16 Cuadrado

17 Mandzukic

19 Bonucci

21 Higuain

22 Perin

23 Can

24 Rugani

25 Rabiot

28 Demiral

30 Bentancur

31 Pinsoglio

33 Bernardeschi

77 Buffon

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat