Bunjaku nuk ndalet, në krye të shënuesve në Gjermani

Futboll

Bunjaku nuk ndalet, në krye të shënuesve në Gjermani

Nga: K. Goca Më: 24 gusht 2019 Në ora: 16:14
Bunjaku nuk ndalet, në krye të shënuesve në Gjermani

Futbollisti nga Kosova, Albert Bunjaku, vazhdon me formën e lartë të tij në Bundesliga III në Gjermani!

Ai është autor i golit të fitores së thellë të Viktoria Koln në udhëtim me rezultat 3:0 ndaj SG Sonnenhof Großaspachm në takimin e javës së 6-të.

Bunjaku e nisi serinë e golave dhe që i dha krahë skuadrës së tij. Golat i shënuan: Bunjaku (31'), Handle (38') e Wunderlich (67').

Bunjaku së bashku me lojtarin e Duisburgut, Moritz Stoppelkamp, udhëheqin listën e shënuesve me nga shtatë gola. Viktoria është në vend të pestë me 10 pikë, kurse Sonnenhof i 13-ti me 7 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat