Dramë në “Santiago Bernabeu”, barazohet rezultati dhe mbyllet ndeshja

Futboll

Dramë në “Santiago Bernabeu”, barazohet rezultati dhe mbyllet ndeshja

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 21:00
Pamje nga ndeshja

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Valladolidit.

Vetëm pesë minuta pasi Benzema shënoi golin e epërsië, Guardiola realizoi për 1-1.

Deri në fund, vendasit ishin të pafuqishëm për të ndryshuar diçka, andaj dueli u mbyll me barazim.

Pas fitores 0-2 në “Celta Vigo”, ky është barazimi i parë për djelmoshat e Zidanes në edicionin e ri.

Njëjtë edhe për mysafirët që regjistrojnë barazim pas fitores në javën e parë, poashtu në udhëtim te Betisi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat