Klopp: Nuk jemi Disneyland, ja çfarë më befasoi tek Arsenal - Bota Sot
Klopp: Nuk jemi Disneyland, ja çfarë më befasoi tek Arsenal

Futboll

Klopp: Nuk jemi Disneyland, ja çfarë më befasoi tek Arsenal

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 22:05
Jurgen Klopp

Liverpool ka shfaqur dominimin e tij ndaj Arsenalit ditën e shtunë duke fituar 3-1 falë një Mohamed Salah në formë fantastike.

Trajneri i The Reds Jurgen Klopp ka thënë se formacioni i Topçinjve e ka befasuar dhe pasi lojtarët e tij u ambientuan, ata bënë një paraqitje të përsosur.

“Ishte një ndeshje brilante nga ne. Ishte e shkëlqyer. U befasuam nga sistemi i përdorur nga ata. Nuk po e kuptonim a luanin me mesfushë në formë diamanti apo diçka tjetër, por edhe ne rregulluam disa gjëra dhe e përballuam mirë.

“Për 80 minuta e dominuam komplet ndeshjen. Nuk jemi Disneyland, nuk kemi nevojë të argëtojmë publikun në çdo moment.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...