De Ligt: Preferoja që të luaja titullar - Bota Sot
De Ligt: Preferoja që të luaja titullar

Futboll

De Ligt: Preferoja që të luaja titullar

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 14:17
De Ligt: Preferoja që të luaja titullar

Matthijs De Ligt është një nga blerjet më të shtrenjta në historinë e klubit të Juventusit, por ai qëndroi në stol në ndeshjen që kampionët e Serisë A e luajtën ndaj Parmas.

“Nuk e prisja që ta nisja kampionatin nga stoli.

Preferoja që të luaja titullar. Gjithsesi, e respektoj vendimin e trajnerit. Duhet të jem realist, jam ende duke u ambientuar me skuadrën.

Chiellini dhe Bonucci për shumë vite janë konsideruar si dyshja mbrojtëse më e mirë në botë. Këtë sezon duhet të luftoj shumë për të siguruar një vend si titullar”, ka thënë De Ligt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat