Fitorja Manchester Cityt, eurogoli Bournemouthit - Bota Sot
Fitorja Manchester Cityt, eurogoli Bournemouthit

Futboll

Fitorja Manchester Cityt, eurogoli Bournemouthit

Nga: Kemajl Goca Më: 25 gusht 2019 Në ora: 16:54
Fitorja Manchester Cityt, eurogoli Bournemouthit

Manchester City kthehet me tri pikë të mëdha, duke e gjunjëzuar me rezultat 3:1 Bournemouthin, në ndeshjen e javës së tretë të Premier League.

Përderisa City shënon fitore, eurogoli i takon Bournemouthit. Në minutën e 45+3, Harry Wilson nga gjuajtja e lirë rreth 25 metra shënon eurogol, kur topi futet në këndin  e epërm e të majtë të portës së Cityt.

City tregoi lojë shumë të mirë duke triumfuar me golat e futbollistëve Sergio Aguero (15’ e 64’) dhe Raheem Sterling (43’).

City është në vend të dytë me 7 pikë, ka dy me pak se Liverpooli dhe Bournemouthit është i dhjeti me 4 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat