Formacionet zyrtare, Milan debuton me formacionin e vjetshëm - Bota Sot
Formacionet zyrtare, Milan debuton me formacionin e vjetshëm

Futboll

Formacionet zyrtare, Milan debuton me formacionin e vjetshëm

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 17:34
Giampaolo

Sapo janë zbuluar formacionet e Milan ndaj Udineses dhe trajneri i ri Giampaolo ka zgjedhur të mos rrezikojë duke mos aktivizuar asnjë nga blerjet e reja në njëmbëdhjetëshen e parë.

Kuqezinjtë do të luajnë me një skemë 4-4-2 me një mesfushë në formë diamanti teksa Suso do të aktivizohet në rolin e ri si trekuartist pas Piatek dhe Castillejo.

Lojtarë të afruar këtë verë si Bennacer, Leao apo Krunic janë në stol.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat