Shkëlqen Kastrati, shënon në Kroaci - Bota Sot
Shkëlqen Kastrati, shënon në Kroaci

Futboll

Shkëlqen Kastrati, shënon në Kroaci

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 17:35
Shkëlqen Kastrati, shënon në Kroaci

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë.

Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2:1 ndaj Zapresic në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë të Superligës së Kroacisë.

Njëri nga më meritorët në fitoren e kryeqytetasve ishte padyshim talenti i Kosovës, Lirim Kastrati.

Kastrati arriti të shënoj një gol të bukur në minutën e 45-të të ndeshjes.

Ky gol i dha zemër skuadrës së tij pasi ishte i epërsisë 1:0 dhe me këtë rezultat shkuan në pushim.

Me këtë gol, Kastrati e sheh veten në kuotën e dy golave deri më tani, pasi më parë shënoi edhe ndaj Istra 1961.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...