Çështja e Pogbas mund t’i kushtoi Zidane me largim nga Reali - Bota Sot
Çështja e Pogbas mund t’i kushtoi Zidane me largim nga Reali

Futboll

Çështja e Pogbas mund t’i kushtoi Zidane me largim nga Reali

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 12:01
Zinedine Zidane dhe Paul Pogba.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane mund të humbas punën për shkak të çështjes së mesfushorit, Paul Pogba.

Sipas mediave spanjolle tekniku francez ka refuzuar mundësinë për të transferuar mesfushorin e Ajaxit, Donny van de Beek ose mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen.

Kjo gjë ka bërë që bordi i “Los Blancos”, të jetë i zemëruar.

Zidane kërkon vetëm transferimin e Pogbas, pavarësisht që United refuzon ta shesë. Nëse Reali dështon të tregoj rezultate të mira, tekniku francez do të jetë nën presion nga klubi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat