Kosova U21 luftarake mposhtet nga Anglia U21, por tregon lojë të mrekullueshme - Bota Sot
Kosova U21 luftarake mposhtet nga Anglia U21, por tregon lojë të mrekullueshme

Futboll

Kosova U21 luftarake mposhtet nga Anglia U21, por tregon lojë të mrekullueshme

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 22:48
Pamje nga ndeshja

(E plotësuar) - Kosova U-21 ka pësuar humbje me rezultat 2-0 përballë Anglisë U21.

Ka qenë talenti i Manchester Cityt, Phil Foden që ka realizuar në minutën e 25-të të ndeshjes duke përfituar nga një rrëmujë brenda zonës.

Kosovën e ka humbur Lirim Memën nga një lëndim në minutën e 30-të të ndeshjes.

Në vend të tij u inkuadrua Arbnor Muja.

Pikërisht Muja në fundin e pjesës së parë e humbi një rast ideal për shënim, derisa goditi shtyllën pasi u shërbye bukur nga Lirim Kastrati.

Pjesa e dytë solli ritëm të mirë për Kosovën, që tentuan barazimin disa herë.

Por në fund të ndeshjes ka qenë Foden që ka shënuar pas një topi të rikthyer nga mbrojtja (2-0).

Anglia tani ka nëntë pikë, ndërsa Kosova ka gjashtë pas tri ndeshjeve.

Ndeshja ka nisur nga ora 20:45 dhe është e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2021, i cili do të mbahet në Hungari dhe Slloveni.

Gol në sekondat e fundit në takimin Angli u21 – Kosovë u21

Kombëtarja e Anglisë u21 ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës u21.

Përsëri, ai, përsëri, Phil Foden!

Phil Foden ka shënuar gol në minutën e fundit të takimit, për të dyfishuar rezultatin e ‘Tre Luanëve’.

Rezultati aktual i takimit është 2-0.

Me shumë gjasë, ky do të jetë rezultati final i takimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...