Humbi penalltinë, tifozat i sulmojnë shtëpinë - Bota Sot
Humbi penalltinë, tifozat i sulmojnë shtëpinë

Futboll

Humbi penalltinë, tifozat i sulmojnë shtëpinë

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 09:36
Umaru Bangura

Pasi humbi një penallti deçizive tifozët i sulmojnë të shtëpinë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur pas ndeshjes Liberi- Sierra Leone.

Penalltinë e humbi lojtari dhe kapiteni i Zurich Umaru Bangura. Bangura humbi një penallti deçizive e cila lë ekipit e tij jashtë Kupës së Botës 2022.

Sierra Leone humbi 3-2 me penallti kundër Liberisë në një ndeshje të luajtur për kualifikueset e Botërorit 2020.

Vetëm në momentin që shkoi në shtëpi Umaru Bangura zbuloi që shtëpia e tij në kryeqitet ishte sulmuar ku kishte disa dëmtime. Autorët nuk janë kapur ende.

Sierra Leone është një shtet në Afrikën Perëndimore e cila kufizohet me Guinean dhe laget nga Oqeani Atlantik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...