Reali ende nuk ka hequr dorë nga Eriksen - Bota Sot
Reali ende nuk ka hequr dorë nga Eriksen

Futboll

Reali ende nuk ka hequr dorë nga Eriksen

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 10:58
Christian Eriksen

Real Madrid ende nuk ka hequr dorë nga ylli i Tottenhamit, Christian Eriksen.

Ka pasur shumë spekulimë që “Los Blancos” kanë hequr dorë pasi nuk e transferuan këtë verë.

Mirëpo, nëse francezi, Paul Pogba e vazhdon kontratën me “Djajtë e Kuq”, danezi do të behët synimi kryesor për vitin e ardhshëm.

Sezonin tjetër Eriksenit i skadon kontrata dhe mund të transferohet në “Santiago Bernabeu”, si lojtar i lirë.

Për mesfushorin kanë shfaqur interesim edhe disa klube të tjera evropiane si Inter, Juvenuts, Atletico e PSG.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...