Trajneri i Anglisë ka një problem, ia shkaktoi Kosova - Bota Sot
Trajneri i Anglisë ka një problem, ia shkaktoi Kosova

Futboll

Trajneri i Anglisë ka një problem, ia shkaktoi Kosova

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 08:44
Gareth Southgati

Gareth Southgati kritikoi skuadrën e Anglisë përkundër fitores 5:3 ndaj Kosovës.

Gareth Southgati kritikoi skuadrën e Anglisë për “gabimet qesharake” dhe “shqetësuese” në fitoren 5:3 ndaj Kosovës.

Michael Keane dhe Harry Maguire bënë disa gabime duke sjellë golat e Kosovës në ballafaqimin e tyre në eliminatoret e Euro 2020.

Por, Southgate përkundër fitores gjeti arsye për të kritikuar skuadrën e tij.

“Gabime të këqija individuale, fillim i dobët i ndeshjes”, tha ai.

“Gabime qesharake, vendime të gabuara, mungesë e mbulesës prapa. Duhet të balancojmë më mirë repartet sepse gabimet kushtojnë, sidomos kundër ndonjë kundërshtari më të mirë”, theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...