Heroi Berisha, ja çfarë i bëri Anglisë me dy golat e tij

Futboll

Heroi Berisha, ja çfarë i bëri Anglisë me dy golat e tij

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 10:57
Valon Berisha

Valon Berisha shkëlqeu te Kosova në ndeshjen kundër Anglisë.

Valon Berisha realizoi dy herë për Kosovën në humbjen 5:3 në udhëtim ndaj Anglisë në eliminatoret e Euro 2020.

Ylli i “Dardanëve” pati një paraqitje fantastike ndaj Anglisë, përkundër humbjes.

 

Golat e tij kanë një statistikë fantastike.

Në dy vitet e fundit, vetëm Spanja dhe Belgjika kanë arritur t’i shënojnë Anglisë në 90 minuta lojë.

Berisha realizoi dy herë për 49 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat