Serbët kurrë nuk duan që ta shohin këtë video! - Bota Sot
Serbët kurrë nuk duan që ta shohin këtë video!

Futboll

Serbët kurrë nuk duan që ta shohin këtë video!

Nga: Kemajl Goca Më: 11 shtator 2019 Në ora: 13:25
Ilustrim

Viti 2018, dukej se në një moment ra bomba atomike në Beograd e në tërë Serbinë, një dridhje e sikletshme të secili serb. Yjet e Kosovës i siguruan fitoren Zvicrës me rezultat 2:1 ndaj Serbisë, në ndeshjen e fazës së grupit të Kampionatit Botëror – ‘Rusia 2018’, që u luajt me 22 qershor në Kaliningrad të Rusisë. 

Futbollisti Granit Xhaka me një goditje nga rreth 20 metra shënon eurogol apo la të shtangur portierin serb.

Pastaj Xherdan Shaqiri në fund të sfidës kur pothuajse nga gjysma e fushës, i ndjekur pas nga mbrojtësi serb, por i pakapshëm dhe në fund futet në 16-sh e ia fut topin mes këmbëve portierit Stojkoviq, 2:1. Zvicra në festë, Serbia në shtëpi.

Këtë video Serbia kurrë nuk do që ta shoh nga poshtërimi që i ndodhi nga shqiptarët e Kosovës. Kjo ndeshje kurrë nuk do të harrohet dhe simboli i shqiponjës dykrenore! Shqiptaria e Zvicra në festë në atëkohë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...