Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën - Bota Sot
Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën

Futboll

Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 12:09
Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën

Futbolli i Kosovës ka qenë temë diskutimi në mbarë mediat evropiane gjatë javës së fundit. Dardanët luajtën kundër Anglisë, ku edhe pse u mposhtën treguan lojë shumë të bukur dhe karakter të lartë në fushë.

Suksesi i futbollistëve ka bërë jehonë të madhe dhe ka rrëmbyer zemrat e shumë tifozëve të vendlindjes së futbollit, Anglisë.

Televizioni anglez, ITV ka bërë një reportazh emocionues për Kombëtaren e Kosovës.

Ata kanë ndërlidhur historinë e përgjakshme, ndërhyrjen e NATO-s dhe krijimin e ekipit kombëtar.Më poshtë mund ta ndiqni reportazhin e realizuar nga ITV.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...