Akuzat nga Austria, reagon presidenti i Skënderbeut - Bota Sot
Akuzat nga Austria, reagon presidenti i Skënderbeut

Futboll

Akuzat nga Austria, reagon presidenti i Skënderbeut

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 15:05
Akuzat nga Austria, reagon presidenti i Skënderbeut

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, mohon të ketë kërcënuar njeri dhe aq më tepër të njohë Sanel Kuljiç.

Takaj reagon pas akuzave të ish-futbollistit të dënuar per trukime.

“Kush është ky që më akuzon?! Hera e parë që e dëgjoj, nuk e njoh fare dhe as jam takuar ndonjëherë në jetën time me një person të tillë. Është një shpifje. Nuk kam kërcënuar njeri”, deklaroi Takaj për “Panorama Sport”.

Kujtojmë që po ditën e sotme, në një artikull të publikuar në gazetën austriake “Krune”, ish-lojtari Sanel Kuljiç, i dënuar për fiksim ndeshjesh, përmendte presidentin e Skënderbeut, si një nga personat që i ishte afruar për trukime, e tashmë që ka dalë nga burgu, që e kërcënonte me jetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...