Cili më i fortë profesori apo ushtaraku, do të shihet nesër në ‘Fadil Vokrri’ - Bota Sot
Cili më i fortë profesori apo ushtaraku, do të shihet nesër në ‘Fadil Vokrri’

Futboll

Cili më i fortë profesori apo ushtaraku, do të shihet nesër në ‘Fadil Vokrri’

Nga: Kemajl Goca Më: 12 shtator 2019 Në ora: 19:08
Batatina e Sokoli

Të dashuruar deri në vesh me lojën e futbollit, pa futboll iu duket jeta e thatë! Është fjala për prof. Bylbyl Sokolin dhe Tahir Batatinën.

Sokoli, një kohë kryetrajner në Llap, tani është kryetrajner i Prishtinës. Tahir Batatina, një kohë drejtor në Llap dhe aktualisht kryetrajner i kësaj skuadre!

Bile Batatina një kohë ka qenë edhe drejtor sportiv i Llapit sa ishte Sokoli kryetrajner! 

Nesër në orën 19.00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të ndeshen Prishtina-Llapi, derbi i skuadrave fqinje dhe që pritet me rivalitet në kuadër të javës së katërt. Sokoli përballet me Batatinën!

Sokoli është edhe profesor, kurse Batatina edhe ushtarak! Cili do të jetë më i fortë në sfidën e nesërme, gjithçka do të shihet pas 90 minutave.

Sokoli kërkon fitore në sfidën e parë si kryetrajner i ri i Prishtinës, që vjen në vend të Mirel Josës, dhe që do të ishte edhe e para e Prishtinës për edicionin e ri, kurse Batatina ka hesapet e tija dhe strategjinë  kundër taktikës së profës! Sfidë interesante apo jo, profesori përballet me ushtarakun!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...