Alves refuzoi Barcën dhe Juventusin për Sao Paulon - Bota Sot
Alves refuzoi Barcën dhe Juventusin për Sao Paulon

Futboll

Alves refuzoi Barcën dhe Juventusin për Sao Paulon

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 22:31
Dani Alves

Dani Alves ka zbuluar disa detaje mjaft interesante që kishin ngjarë në merkaton e verës.

Mbrojtësi brazilian, i cili pati një verë mjaft të mirë me Brazilin, duke fituar Kupën e Amerikës, ka thënë se pati mundësinë që t’iu bashkohet skuadrave si Juventus apo Barcelona.

Alves ishte lojtar i lirë në këtë merkato, pasi kontrata e tij me PSG kishte skaduar në qershor. Lojtari ka bërë të ditur se ai refuzoi mundësinë për të kaluar tek ish skuadrat, për tu rikthyer tek Sao Paulo.

“Unë kisha mundësinë që të kthehesha tek Juventus” ka thënë Alves. “Unë gjithashtu mund të kthehesha tek Barca, pasi e doja atë” ka thënë tutje lojtari.

“Unë nuk vendos për të ardhmen papritur. Mendoj: Çfarë më jep kjo skuadër mua? Si mund të më bëjë person më të mirë? Si më bën ky vend lojtar më të mirë?” ishin fjalët e brazilianit.

Kur Alves shqyrtoi opsionet, Sao Paulo ishte skuadra e duhur për të, pasi ai synonte minutat, për të qenë i gatshëm për Kupën e Botës 2022.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...