Beppe Bergomi zbulon top player-in e Inter-it - Bota Sot
Beppe Bergomi zbulon top player-in e Inter-it

Futboll

Beppe Bergomi zbulon top player-in e Inter-it

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 07:12
Beppe Bergomi

Beppe Bergomi, ish-ltar i Inter-it dhe kampion i botës në 1982-shin me Italinë, ka folur për kalimin e Antonio Conte-s te zikaltrit.

"Aftësia e trajnerit është ajo që të marrë maksimumin nga lojtarët e tij, si Ranocchia dhe Candreva, për shembull. Ka qenë investimi më i madh i klubit dhe besoj se është top player-i i vërtetë i kësaj skuadre", ka thënë Bergomi për calciomercato.it.  

Merkato e Marotta-s: "Ideja e  tij ka qenë gjithmonë ajo që të marrë sa më shumë italianë në ekip dhe Barella me Sensi-n kanë qenë goditje shumë të mira në këtë aspekt. Avantazhi i Lukaku-t është forca e madhe fizike, ndërsa për Icardi-n është bërë një zgjedhje".

Lufta për titull: "Juventus mbetet superiore, sipas mendimit tim, edhe për sa i takon alternativave që kanë në stol. Këtë vit synon të ndryshojë edhe filozofinë dhe të fitojë duke luajtur mirë, por kjo e ka bërë të marrë disa rreziqe. Nëse do të gabojë, Inter duhet të jetë gati të përfitojë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...