Kthehet Sarri, zbulon detyrën e Ronaldos në Juventus - Bota Sot
Kthehet Sarri, zbulon detyrën e Ronaldos në Juventus

Futboll

Kthehet Sarri, zbulon detyrën e Ronaldos në Juventus

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 14:15
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri në paraqitjen e sotme para gazetarëve ka folur për rolin e Cristiano Ronaldos në ekipin e Juventusit.   

Maurizio Sarri është paraqitur për herë të parë në konferencë për media si trajner i Juventusit para një ndeshjeje në Serie A.

Trajneri është trajtuar pas një problemi në mushkëri.

Dhe, pas trajtimit ai është i gatshëm të udhëheq ekipin.

Sarri në paraqitjen e sotme para gazetarëve ka folur për rolin e Cristiano Ronaldos në ekipin e Juventusit.

“Cristiano Ronaldo është i përcaktuar ta bëjë dallimin, është më i forti në botë dhe duhet të lihet i lirë. Ata që janë afër tij duhet ta ndihmojnë”, deklaroi Sarri në konferencë për media.

Sarri do të debutojë zyrtarisht në bankinën e Juventusit në duelin ndaj Fiorentinës, të shtunën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...