Juventus i ofron kontratë të re Matudit

Futboll

Juventus i ofron kontratë të re Matudit

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 12:29
Matuidi

Edhe pse thuhej se Matuidi do të largohet nga Juve, tashmë një gjë e tillë nuk pritet të ndodh.

Francezi pritet se do të qëndrojë edhe për shumë vite tek kampioni i Italisë.

Calciomercato raporton se Juve dëshiron që mesfushori të nënshkruajë një kontratë të re para se ajo aktualja të përfundojë në fund të këtij sezoni.

Trajneri Maruizio Sarri ka qenë i bindur që francezi ka ende shumë për të ofruar dhe beson se ai mund ta shtojë konkurencën në mesfushë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat