Valdet Rama shpërthen me gola në Gjermani  - Bota Sot
Valdet Rama shpërthen me gola në Gjermani 

Futboll

Valdet Rama shpërthen me gola në Gjermani 

Nga: K. Goca Më: 14 shtator 2019 Në ora: 16:07
Valdet Rama shpërthen me gola në Gjermani 

Sulmuesi nga Kosova, Valdet Rama, shpërthen me gola në Gjermani. Ai shënon dy gola nga penalltia për fitoren e Meppen me rezultat 6:1 në përballje me Kaiserslauternin, në takimin e javës së tetë të Bundesliga III.

Valdet Rama (3' e 66', që të dyja nga penalltia), Amin (19'), Tankuliq (26'), Ballmert (52') e Egere (81') shënuan për Meppen dhe Pick (11') për Kaiserslauternin.

Pas javës së 8-të, Meppen është në pozitën e 8-të me 11 pikë dhe Kaiserslautern i 12-ti me 9 sosh.

Loret Dajaku luan nga minuta e 58-të për barazimin e Bayern II nga Munihu me rezultat 2:2 në konak të Grossaspach. Bayerni II renditet në pozitën e 17-të me 8 pikë sa ka edhe Grossaspach një pozitë më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...