Francezët u tallën me himnin shqiptar para ndeshjes – vjen dënimi për ta nga UEFA - Bota Sot
Francezët u tallën me himnin shqiptar para ndeshjes – vjen dënimi për ta nga UEFA

Futboll

Francezët u tallën me himnin shqiptar para ndeshjes – vjen dënimi për ta nga UEFA

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 16:33
Pamje nga ndeshja

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojë shtrenjtë Federatës Franceze të Futbollit.

“L’Equipe” bën me dije se ngjarja nuk është pritur mirë nga UEFA, që ka hapur një procedim disiplinor për “gjelat”.

Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik në datën 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet me 100 mijë euro nga UEFA, ndërkohë që nuk është çudi që të kemi një pezullim të fushës.

Kujtojmë që ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë nisi me 7 minuta vonesë, pasi në “Stade de France”, u ekzekutua himni i Andorrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...