Tottenhami demolon Crystal Palacen - Bota Sot
Tottenhami demolon Crystal Palacen

Futboll

Tottenhami demolon Crystal Palacen

Nga: K. G. Më: 14 shtator 2019 Në ora: 17:45
Son

Tottenhami bëri lojë të madhe dhe nuk lejoi në asnjë çast që të befasohet nga Crystal Palace, duke e demoluar me rezultat 4:0, në kuadër të javës së pestë në Premier League. 

Son Heung-Min (10' e 23'), van Aanholt (21'-autogol) dhe Lamela (42') shënuan për fitoren e spursave.

Tottenham është në vend të tretë me 8 pikë, ndërsa Crystal Palace renditet në pozitën e 12-të me 7 sosh. Pikë të mëdha për Tottenhamin e cila pretendon titullin e kampionit, ku ngecin për shtatë pikë nga lideri Liverpooli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...