Manchester Utd triumfon me penallti - Bota Sot
Manchester Utd triumfon me penallti

Futboll

Manchester Utd triumfon me penallti

Nga: K. Goca Më: 14 shtator 2019 Në ora: 17:48
Manchester Utd triumfon me penallti

Skuadra e Manchester Utd arriti tri pikë të mundimshme por shumë të vlefshme në luftë për kreun e tabelës në Premier League.

‘Djajtë e Kuq’ para shikuesve të vet triumfuan me rezultat 1:0 në duel me Leicester Cityn, një rival i papërshtatshëm. 

Në minutën e 8-të, Marcus Rashford nga penalltia ka qenë i saktë dhe i siguroi fitoren e madhe skuadrës së tij. Manchester Utd ngritët në vend të katërt me 8 pikë, kurse Leicester City është një pozitë më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...