Lushtaku: Nuk e meriton të drejtoj ndeshje me rivalitet në elitë - Bota Sot
Lushtaku: Nuk e meriton të drejtoj ndeshje me rivalitet në elitë

Futboll

Lushtaku: Nuk e meriton të drejtoj ndeshje me rivalitet në elitë

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 19:31
Lushtaku: Nuk e meriton të drejtoj ndeshje me rivalitet në elitë

Drenica është mposhtur në shtëpi nga Gjilani me rezultatin 2:0 në kuadër të xhiros së katërt të Superligës.Grenca dhe Januzi ishin shënuesit e Gjilanit në këtë takim në dy pjesët nga një gol.

Pas ndeshjes trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku ka lëshuar mjaft akuza ndaj gjyqtarit kryesorë të ndeshjes, Besfort Kasumi, pasi ky i fundit e ndëshkoj me karton të kuq. Kartoni i kuq? “Ishte një bisedë normale me gjyqtarin, ai ma përsëriti dy-tre herë se do të më ndëshkoj me të kuq,  dhe unë ju përgjigja me ‘OK’ ndërsa ai më ndëshkoj, kaq ishte” tha filliishit Lushtaku.

“Te skuadra ime ndihmojë gjyqtari nga minuta e parë, ishte tendencioz nga fillimi ai gjyqtar nuk e meriton të gjykojë ndeshje në Superligë pavarsisht se ka stemë të UEFA-së”, ai është gjyqtar më i dobët në Superligë dhe nuk e meriton të drejtoj ndeshje me rivalitet në elitë”.

“Golat e pësuar sot ishin nga pakujdesia sepse Gjilani nuk krijojë fare raste, ndërsa ne patëm dy-tre raste në secilën pjesë ndërsa edhe një penallti na u mohua nga po gjyqtari Kasumi”, përfundoj Lushtaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...