Conte thumbon Sarrin për vapën: Mos u justifiko më, je nga ana e “të fortëve” - Bota Sot
Conte thumbon Sarrin për vapën: Mos u justifiko më, je nga ana e “të fortëve”

Futboll

Conte thumbon Sarrin për vapën: Mos u justifiko më, je nga ana e “të fortëve”

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 10:54
Maurizio Sarri, Antionio Conte

Pas barazimit 0-0 që Juventusi arriti dje ndaj Fiorentina dhe deklaratës së trajnerit Maurizio Sarri, se ndeshja u luajt në orën 15:00, kur ishte shumë vapë, ka ardhur replika e Antionio Conte. Trajneri i Interit ka thumbuar Sarri, që sipas tij po justifikohet me barazimin.

“Nuk dua të them shumë gjëra, në të kundërt do të nisim nga polemikat. I them dikujt që duhet të jetë i qetë dhe i lumtur, pasi tani është nga ana e “të fortëve” dhe të mos justifikohet më, u shpreh trajneri Antonio Conte.

Më 6 tetor do të luhet Inter-Juventus dhe palët kanë nisur që tani të bëhen gati për betejën në fushë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...